Prezent na Komunię Świętą dla dziewczynki i chłopca, często spędza sen z powiek osób odpowiedzialnych za jego zakup. Nic zresztą dziwnego, gdyż trendy w tym zakresie dość dynamicznie się zmieniają i wielu ludziom po prostu trudno za nimi nadążyć. Co ciekawe tworzone są już nawet specjalne rankingi prezentów komunijnych, które mają nieco ułatwić całą przeprawę. Chociaż ostateczna decyzja należy do nas, to jednak ich lektura może znacząco pomóc nam w wyborze odpowiedniego podarunku. Co zatem jest na topie w tym temacie i co warto kupić?

Prawdziwym klasykiem jest rzecz jasna Pismo Święte.

Faktycznie jego nabycie i później obdarowanie nim dziecka ma wiele zalet i co bardzo ważne mocno koresponduje z charakterem całego wydarzenia. Kupno Pisma Świętego ma więc bardzo wiele zalet. Bardzo łatwo możemy je także nabyć, gdyż oferowane jest praktycznie przez każdy sklep z dewocjonaliami. Sprzedaż może nam je może również dowolna księgarnia w naszej okolicy. Wybierać możemy spośród kilku rodzajów. Dość ciekawym rozwiązaniem może okazać się kieszonkowa biblia, którą dziecko będzie mogło mieć zawsze przy sobie. Kolejną pamiątką, na którą warto zwrócić uwagę jest medalik. Wszyscy znawcy są zgodni, że medalik jako prezent religijny doskonale się sprawdza.

Oczywiście cena medalików zależy w dużej mierze od kruszca z którego został on wykonany. Także i medalik dziecko będzie mogło mieć zawsze przy sobie, co będzie mu przypominało o tym ważnym wydarzeniu. Jakie jeszcze propozycje na prezenty komunijne warto rozważyć? Otóż często wybierane są również różańce z Jerozolimy na przykład, rowery, hulajnogi czy też biżuteria. Ta ostatnia propozycja szczególnie może przypaść do gustu dziewczynkom, gdyż jak wiadomo damska część gustuje w takich ozdobach. Reasumując wszystko widzimy, że zakup prezentu na Komunię Świętą jest prawdziwą sztuką. Przy dokonywaniu końcowego wyboru musimy bowiem brać pod uwagę szereg różnorakich czynników, jak zainteresowania obdarowanego, czy też zasobność naszego portfela. Pamiętajmy jednak, że każdy przedmiot otrzymany przy tej okazji powinien być wyłącznie swoista pamiątką tego wydarzenia.

Uważajmy więc, aby kupiony przez nas komunijny prezent oraz całe przyjęcie komunijne nie przysłoniły dziecku tego co najważniejsze w tym dniu.

Żadna rzecz nie zastąpi też szczerej i troskliwej rozmowy, którą powinien odbyć rodzic z dzieckiem w czasie celebrowania tak istotnego religijnego wydarzenia.